Yhteystiedot

Futsal Liigaseurat ry

Futsal liigaseurat ry (FLS) on liigaa pelaavien futsaljoukkueiden yhteinen yhdistys.

Yhdistyksen tarkoituksena on valtakunnallisena futsaltoimijana johtaa, valvoa ja ohjata Suomessa  futsalliigoja pelaavien seurojen toimintaa sekä toimia jäsenseurojensa ja Palloliiton ja muiden sidosryhmien yhdyssiteenä. Lisäksi yhdistys edesauttaa futsalin lajikehitystä yhteistyössä Palloliiton kanssa.

Yhdistyksen toimihenkilöt ja hallitus

Puheenjohtaja
Tero Kivistö
tero.kivisto@futsal.fi
050 486 7783

Sihteeri, FLS sisäinen viestintä
Kirsi Nummela 
kirsi.nummela@futsal.fi
044 529 2126

Taloudenhoitaja, varapuheenjohtaja
Raimo Kalliokoski
raimok@welho.com
045 673 1121


Hallitus

Jussi Väisänen
jussi.vaisanen@futsal.fi
040 577 6458

Ari Vainionpää
arska.vainionpaa@gmail.com
040 757 7124

Juha Helander
juha.o.helander@gmail.com
045 317 0711

Allan Fjellvind
Allan.Fjallvind@haparanda.se
+46 70 318 59 66

Janne Pajunen
jjpajunen@gmail.com 
040 179 0666

Jan-Erik Eklöf
jeje@hifkfotboll.fi 
040 184 6380


Futsal.fi toimitus

Päätoimittaja
Essi Salonen
essi.salonen@futsal.fi

Miesten Liiga vastuutoimittaja
Samu Kytölä
samu.kytola@futsal.fi

Naisten Liiga vastuutoimittaja
Juha Vedenpää
juha.vedenpaa@futsal.fi

Muut sarjat vastuutoimittaja
Tuomo Kuivas
tuomokuivas.fckemi@gmail.com


Myynti ja kumppanuussuhteet

Tero Kivistö tero.kivisto@futsal.fi

Ari Vainionpää arska.vainionpaa@gmail.com

Jussi Väisänen jussi.vaisanen@futsal.fi

Kirsi Nummela kirsi.nummela@futsal.fi

Kotisivut

Ari Vainionpää arska.vainionpaa@gmail.com

Kirsi Nummela kirsi.nummela@futsal.fi

Sosiaalinen media

Ari Vainionpää arska.vainionpaa@gmail.com